25 години от създаването на ПТГ Кюстендил

 УВАЖАЕМИ УЧЕНИЦИ И КОЛЕГИ,

Днес отбелязваме 25 години от създаването на първата в региона професионална гимназия за подготовка на специалисти в областта на електрониката, електроенергетиката, компютърната и микропроцесорната техника. Тя е създадена през април 2000 година чрез обединението на два техникума – Техникум по електроника, електротехника и машиностроене и Техникум по строителство. Но това не е началото на нашата история.

Има нещо величествено в благородната идея да създадеш училище, да му вдъхнеш неповторим дух и с любов да го предадеш на поколенията да го развиват и пазят. Това се е случило през далечната 1962, когато на 16 септември е открито Професионално техническо училище с три паралелки, които да подготвят кадри за машиностроенето и електротехниката. Негов пръв директор е Христо Ватев – учител по математика. От 1975 година се открива паралелка с 4-годишен срок на обучение, а от 1979 е СПТУ. Това се случва преди 63 години:

63 години – сме част от българското образование

63 години – сме част от една просветителска традиция

63 години сме с отворени врати за четмо и писмо

Училище с минало, богато на спомени!

Училище с настояще, изпълнено с предизвикателства!

Училище с бъдеще, защото бъдещето расте в него!

Днес, когато нашето училище празнува своята годишнина и сърцата ни се изпълват с гордост, че сме част от тази история, отправяме нашето послание към Вас – настоящи педагози-новатори и ученици-мечтатели!

Бъдете посланици на знанието, вярата, упоритостта, иновациите и традициите на нашето Училище! Докосвайки се до него, се докосваме до духа и магията на една традиция, вплела в себе си опита на миналото, силата на настоящето и вярата в новаторството на идния ден!

Съхранете облика на нашето модерно и съвременно училище, втъкало в себе си нишките на добрите практики на тези, които са поставили началото, и на онези, които продължават да надграждат през годините чрез иновативност в преподаването и организация на учебния процес, чрез постиженията на блестящия ум на ученици и учители.

Работете заедно, за да остане училището ни гостоприемен дом, какъвто е и досега, да се утвърждава като образователна институция с най-модерни и актуални педагогически идеи и практики.

Скъпи учители, с вдъхновение, отговорност и търпение възпитавайте нашите деца - децата на Кюстендил. Желая Ви здраве, силен дух и воля да вървите всеотдайно напред по пътя на духовността!

Уважаеми ученици, знайте и помнете историята и дерзайте, защото бъдещето е ваше!

Продължавайте с делото си да пишете историята на ПТГ „Джон Атанасов“!

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!